Полската полиција објави фотографија од кратерот по падот на проектилот

Сподели со своите пријатели

Утрово полската полиција објави слика на која се гледа како полицијата ја обезбедува зоната околу кратерот каде вчера падна проектил, чие потекло се уште не е познато.

Loading...

Две лица загинаа при пад на проектил во село во источна Полска недалеку од украинската граница.

 

 

Властите спроведуваат истрага за да утврдат чија е ракетата и како паднала таму.

Полицијата го обезбедува местото каде што паднал проектилот.

Полските власти спроведуваат истрага за падот на ракетата, а во седиштето на НАТО се одржува итен состанок.

Loading...

 

 

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Украина тврди дека по 100 мобилизирани Руси дневно се јавуваат да се предадат