Полицаец убиен во Куманово!

Сподели со своите пријатели

Полициски службеник од Секторот за внатрешни работи Куманово вчеравечер пред 11 часот бил убиен со нож во ромската населба Средорек, при интервенција за семејно насилство.

Во СВР Куманово било пријавено семејно насилство, а кога полицаецот се обидел да го приведе насилникот тој го прободел со нож во пределот на грбот, повреда која била фатална по неговиот живот.

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство извршил увид во населбата Средорек, а напаѓачот бил приведен.

[wpdevart_like_box profile_id=”1414421878780055″ connections=”show” width=”300″ height=”550″ header=”small” cover_photo=”show” locale=”en_US”]

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.