Погоден хотел во Киев: Ракета го разнесе предниот дел од зградата! (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Руската стратешка авијација, Црноморската флота и Касписката флотила денеска истрелаа низа крстосувачки ракети врз цели низ Украина.

Loading...

Цел на нападот бил и главниот град Киев, каде според некои проценки одекнале од 8 до 10 детонации.

 

 

Во нападот бил погоден хотелот Алфавито. Засега нема информации за жртвите и кој бил сместен таму.

Некои непотврдени и непроверени информации велат дека во тој комплекс биле сместени западни воени советници, но оваа информација е невозможно да се провери, како што е невозможно да се провери и потврди тврдењето дека зградата била погодена од противвоздушна ракета, а не од крстосувачки проектил.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Петр Павел: Украина заслужува да влезе во НАТО

 

Loading...

 

 

Очевидци раскажуваат дека дури наеднаш слушнале свиреж на ракета и експлозија.

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА.