Погледнете што направи руски војник откако врз него беше фрлена граната (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

На социјалните мрежи се шири видео на кое наводно се гледа како руски војник фаќа и фрла две гранати фрлени кон него од украински дрон.

Loading...

На видеото, објавено од руски медиум во неделата, се гледа како војник лежи сам во ровот додека беспилотно летало почнува да пука со граната кон него.

Првата бомба му падна во скутот. Ја зел и го фрлил на неколку метри, по што експлодирала.

Потоа друга паднала зад него, но тој сè уште лежел мирно, ја подаде раката, ја зеде гранатата и ја фрли.

Неколку моменти подоцна станал од ровот и побегнал.

 

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА.

Loading...