Поевтинува дизелот, бензините со иста цена

Сподели со своите пријатели

Согласно методологијата која Регулаторната Комисија за Енергетика ја користи за пресметка на цените на горивата, од вечерва на полноќ малопродажните цени ќе се намалува во просек за 1.2 проценти.

Тоа значи дека од вечерва цените на ЕУРОСУПЕР-95 и ЕУРОСУПЕР-98 остануваат непроменети, и еден литар од овие горива ќе чини 61 односно 63 денари.

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ горивото се намалува за 1 денар и еден литар дизел гориво ќе чини 48 денари.

Новите цени стапуваат на сила вечерва на полноќ и ќе важат следните две седмици.

[wpdevart_like_box profile_id=”1414421878780055″ connections=”show” width=”300″ height=”550″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”en_US”]

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.