Почина мажот кој се прослави со смешното видео и стана светско меме (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Хуан Хоја Борја стана светски познат откако на Јутуб се појави видео од гостувањето во една емисија, каде што тој не можеше, колку и да се трудише, да престане да се смее.

Loading...

Иако половина свет не разбираше за што зборуваше и што му беше толку смешно, сите се смееја заедно со него.

На крајот, некој направил превод, па се испоставило дека тој ја раскажувал приказната кога како како мал фрлал садови во океанот – тогаш тој станал често користено меме.

За жал, минатиот септември завршил во болница, имал проблеми со крвните садови, па му била ампутирана ногата, но не можел да издржи – починал сега на 65-годишна возраст, пренесува хрватски Индекс.

Деновиве многумина повторно го споделија неговото видео на социјалните мрежи во негова чест, пренесува LADbible.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *