По тешко боледување почина кумановскиот нотар Артан Лимани

Сподели со своите пријатели

На четириест и едно годишна возраст, вчера во Куманово почина нотарот Артан Лимани, еден од дванеестте нотари назначени за општина Куманово. Нотарот Лимани почина по тешко боледување.

Loading...

Погребот ќе биде извршен денес на градските муслимански гробишта во Куманово.

 

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.