По седум години пауза нова сезона од серијата „Бегство од затвор“ (видео)

Сподели со своите пријатели

По долги седум годни пауза, на малите екрани се враќа популарната серија „Бегство од затвор“.

Продуцентската куќа „Фокс“ веќе го објави трејлер за новата петта сезона која ќе се емитува на ТВ екраните следната година.

Новата сезона ги следи браќа Мајкл Скофилд и Линколн Бароус неколку години по настаните во последната епизода.

На новата серија работи истата продуцентска екипа, а остануваат и главите актери Вентворт Милер и Доминик Парсел.

[wpdevart_like_box profile_id=”1414421878780055″ connections=”show” width=”300″ height=”550″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”en_US”]

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.