По сечата кај УКИМ, на ред дојдоа дрвјата кај Собрание (видео)

Сподели со своите пријатели

На местото каде се предвидува изградба на нова катна гаража спроти Собранието на РМ, од утринава започна нова сеча на дрва, јавува порталот А1.он.

Loading...

Во ек на се` позачестените протести на граѓаните за високата концентрација на опасни честички во воздухот, како и протестот на студентите за масовната сеча кај УКИМ, денес пред Собранието се сечат садници, за да како што наведува А1, тука се постави нова катна гаража.

Во моментот, протест поради големата загаденост на воздухот се одвива во Тетово.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.