По неколкудневен раст, биткоинот повторно „во црвено“

Сподели со своите пријатели

Пазарот за криптовалути се „раздени“ утрово со 1,6 проценти помала вредност од вчера.

Loading...

Најпознатата криптовалута во светот, Биткоин, загуби 4,5 проценти во последните 24 часа, според веб – страницата Коингеко.

Оваа крипто – валута во моментов се тргува по цена од 55.001 американски долари.

Итриум изгуби 1,4 проценти од својата вредност во изминатите 24 часа и во моментов се тргува за 3,466 долари.