По еден месец пронајден исчезнатиот маж од Ругинце

Сподели со своите пријатели

Месец дена откако беше пријавен за исчезнат, четириесет и седумгодишниот маж од селото Ругинце, Старо Нагоричане, бил пронајден.

Loading...

– На 13.06.2022 во 20.00 часот, полициски службеници од Пoлициската станица Центар го пронашле Б.П.(47) од с.Ругинце, општина Старо Нагоричане, за кој на 11.05.2022 беше пријавено дека се оддалечил од домот, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Лицето било предадено на семејството.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Скопјанец приведен на Граничен премин Табановце