ПМФЛ: Победи за Македонија ЃП и Шкупи

Сподели со своите пријатели

Пет натпревари од 8. коло во Првата македонска фудбалска лига се одиграа попладнево. Три средби завршија нерешено, а Македонија ЃП и Шкупи освоија по три бода.

Loading...

Резултати:
Беласица – Ренова 1:1
Македонија ЃП – Струга Трим Лум 2:0
Работнички – Академија Пандев 0:0
Шкендија – Силекс 1:1
Шкупи – Борец 3:0.

Утре се игра дербито на колото Пелистер – Вардар.

Табела: Шкендија 18 бода, Шкупи 16, Македонија ЃП 16, Борец 12, Силекс 11, Работнички 11, Струга Трим Лум 11, Вардар 10, Пелистер 9, Академија Пандев 7, Ренова 6, Беласица 1.

Зоран Стерјовски


Leave a Reply