Планинар замалку заврши во канџите на ѕверовите: Агонијата траела шест минути (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Во американската сојузна држава Јута, еден млад планинар доживеал неверојатна ситуација што му влеала страв во коските.

Имено, пума го демнела шест минути.

Loading...

Кајл Бургес на патување сретнал пума, која се обидела да го нападне неколку пати.

5 митови за животните во кои најголемиот дел од луѓето веруваат

– Не, не, оди си, те молам оди. Денес не умирам – викаше Кајл додека мачката му се приближуваше.

Кајл излезе неповреден од овој натпревар.

Според него, тоа било избор на пумата, бидејќи да сакала, ќе го убиела.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *