13.08.2019 09:01

Пиво со вкус на бактерии од вагина: Дали ова е најбизарниот алкохолен пијалак (ФОТО+ВИДЕО)

Facebook Twitter Google+

Компанијата „The Order of Yoni“ направи пиво кое содржи млечна киселина од вагина.

Произведувачите успеале, користејќи хај-тек микробиологија, да изолираат, испитаат и подготват бактерии од млечна киселина од вагината на жената.

loading...

Американците направија пиво со вкус на солзавец

Бактериите лактобацили ги пренесуваат женските арактеристики, привлечност, гламур и инстинкт во пивото, пишува на сајтот на оваа компанијата.

Клучен дел од проектот е да се осигура безбедносна дозвола, а низ изолација и подготовка да се спречава преживување на дурги бактерии и вируси, давајќи здрав и чист производи.

„Full Circle“ – пиво направено со вода од канализација

На секое шише ќе стои датумот кога е земен вагиналниот брис за да се направи пивото.

Пивото ќе биде достапно само за потрошувачите во Европска унија. Компанијата во промо спотот навела дека успешноста ќе зависи од купувачите, а подготвиле и многу промо материјал, маици, отворачи за пиво и работи за гаџети со нивно лого.

Зошто пивските шишиња се секогаш зелени или кафеави?

За оние кои се спремни да платат, ќе биде направена и посебна флаша со вагинални бактерии од нивната девојка.

loading...

© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments