Петгодишно момче тврди дека е реинкарнација на принцезата Дијана

Сподели со своите пријатели

Принцезата Дијана сè уште се споменува толку често во општеството и поп-културата што не е изненадувачки што дури и најмладите знаат за неа. Нејзиното присуство сè уште се чувствува во многу области од животот, а ова е особено точно за Велика Британија.

Loading...

Но, петгодишниот Били Кембел наводно особено ја чувствува таа врска. Покрај тоа, тој верува дека тој е реинкарнација на принцезата Дијана.

Таткото на момчето Дејвид Кембел напиша статија за фактите за Дајана кои неговиот син некако ги знаел, и покрај тоа што неговите родители не го учеле за нејзиниот живот. Како што вели, деталите го убедиле дека има некаква врска.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by David Campbell (@davidcampbell73)

Били уште од рана возраст чувствувал врска со принцезата Дијана. Чудно е особено кога ќе земете предвид дека Дејвид и мајката на момчето Лиза тврдат дека тие никогаш не разговарале со него за починатата принцеза како што тој зборува за неа.

„Почна кога некој и даде на мојата сопруга Лиза картичка со Лејди Ди. Били покажа и рече: „Види! Јас сум тоа кога бев принцеза”, напишал Дејвид за „Stellar Magazine”.

Отпрвин помислиле дека тоа е смешен, случаен коментар од двегодишно дете. Но, како што растело момчето, тој постојано зборувал слични работи.

Loading...

На пример, тој видел фотографија на принцот Вилијам и принцот Хари и ги нарекол „мои момчиња“ или „мои синови“. Во друга прилика, тој им го опишал замокот Балморал и кога неговите родители му покажале фотографии од неколку различни замоци за да им покажат за кој замок зборува, Били наводно го одбрала вистинскиот во секунда.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by David Campbell (@davidcampbell73)

Били исто така тврдел дека има брат по име Џон. Но, бидејќи неговите родители не знаеле за него, тие одлучиле да побараат дополнителни информации.

Наскоро дознале дека Дајана навистина имала брат Џон, кој се родил една година пред неа, но починал како новороденче.

Исто така, родителите на момчето тврдат дека тој отсекогаш имал бизарни и натприродни искуства, пренесува Little Things.

„Кога Били не спиеше добро, Лиза влезе и го праша зошто не може да спие. Били одговори: „Затоа што доаѓаат и ме водат”. Мајката го прашала кој го носи, а тој покажал на покривот и рече: „Ме земаат, но ме враќаат наутро“, се присетува Давид.


Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *