09.07.2018 01:20

Петчлено семејство загина во сообраќајка во Косово (ВИДЕО)

Facebook Twitter Google+

Во централниот дел на Косово се случи страшна сообраќајна несреќа во која пет лица го загубија животот.

Според пишувањата на косовските медиуми, најверојатно настрадале членови на исто семејство – три деца и нивните родители.

Несреќата се случила околу 13 часот на магистралниот пат Сува Река – Дуље, кога се судриле автобус и патничко возило марка „БМВ“.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments