Пет совети како да го подобрите првиот состанок

Сподели со своите пријатели

Разбирате дека првиот состанок не е шега. Без разлика дали веќе сте имале непријатно искуство на ова поле или сакате по секоја цена да избегнете такво нешто, ние сме тука да ве поддржиме.

Loading...

Едноставно кажано, ако немате доволно доверба, вашиот прв состанок ќе биде катастрофа. Од друга страна, градењето самодоверба не е лесна задача, но тоа е нешто што треба да го направите. Нема ништо што момците сакаат повеќе од девојка која зрачи со самодоверба, па момци, направете се што е потребно за да изгледате самоуверено.

 

 

Облека

Важен дел за да ви помогне да зрачите самодоверба е изборот на гардероба во која се чувствувате удобно. Значи, не е неопходно на првиот состанок да доаѓате во мини здолниште и високи потпетици, ако тоа едноставно не е вашиот стил. Најдете нешто во кое се чувствувате доволно удобно и изгледате привлечно. Гардероба која не се стеснува или открива премногу е полн погодок.

Теми за дискусија

Ако се плашите од непријатни тишини, добар начин да ги избегнете или спречите е да имате однапред испланирани теми за разговор со дотичниот. Тоа не е само одличен начин да запознаете некого, туку е и добра идеја што ќе го направи датумот динамичен и вашето време заедно ќе ви помине.

 

Loading...

 

Подгответе се пред огледалото

Можеби звучи смешно, но и највештите говорници меѓу нас кои држат говори пред милиони луѓе започнуваат со вежбање пред огледало. Овој метод носи одлични резултати бидејќи имате можност да се видите себеси, односно да заклучите што ќе мисли другиот за вас. Разговарајте со себе во огледало, измерете ги вашите реакции и усовршете го тој флертувачки изглед.

Изберете место заедно

Кога се обидувате да избегнете непријатна атмосфера на првиот состанок, важно е да размислите каде ќе се одржи. Пожелно е да се избере место кое е доволно опуштено, интимно и чија атмосфера ги радува и двајцата. Не сакате да бидете некаде каде што едвај се слушате или во загушлив и прескап ресторан, што може да го расипе целото искуство.