Песков: Сите цели на специјалната операција ќе бидат постигнати

Сподели со своите пријатели

Специјалната операција во Украина се одвива според плановите и сите цели ќе бидат постигнати, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Loading...

На прашањето дали Москва е загрижена од изјавите на рускиот претседател Володимир Зеленски дека Украина ќе ги врати сите територии што ги смета за свои, тој рече дека „специјалната воена операција“ продолжува методично и во согласност со постоечките планови, пренесува РИА Новости.

– Сите цели ќе бидат остварени – рече Песков.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Ердоган: Го познавам Путин, кога нешто замислува, го прави тоа

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА.