Песков: Франција е непријателска земја за Русија

Сподели со своите пријатели

Запрашан да ги коментира односите меѓу Москва и Париз, портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков денеска изјави дека Франција е непријателска земја.

Loading...

„Франција не е пријателска земја за Русија поради санкциите и антируските потези“, рече Песков, пренесе ТАС С.

Тој нагласи дека Франција е всушност „непријателска земја“.

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА. 


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Советот за безбедност во четврток за нуклеарката Запорожје