Пендаровски со сопругата ќе присуствува на погребот на Кралицата

Сподели со своите пријатели

Претседателот Стево Пендаровски со сопругата ќе присуствуваат на погребот на Кралицата Елизабета Втора, информираат денеска од кабинетот на шефот на државата.

Loading...

Погребот на кралицата ќе се одржи на 19 септември во Лондон, а голем број светски лидери веќе го потврдија своето присуство.

Поради ограничениот број на места во салата на погребот ќе присуствуваат само шефови на држави и влади, како и членови на други кралски семејства од Европа со своите сопрузи.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Среда неработен ден за Бошњаците

Никола Ивановски