12.09.2019 01:42

ПАНИКА ВО ГРЦИЈА: Украдена големо количество оружје од морнаричката база


Инспекцијата оваа недела утврдила дека недостасуваат противтенковски оружја, муниција и рачни гранати.

Минатата година беше извршена прелиминарна проверка, изјави пред новинарите портпаролот на грчката влада Стелиос Пекас, додавајќи дека има индиции дека оружјето се носело „малку по малку“.

loading...

Според него, најверојатно тоа се случило помеѓу почетокот на оваа година и летото.

Во прелиминарната истрага е вклучена и грчката единица за борба против тероризмот, додаде Пекас, пренесува Ројтерс.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments