Пакистанци нападнале група мигранти во кумановско

Сподели со своите пријатели

СВР Куманово поднесе кривична пријава против M.A.(25) и A.M.(26), двајцата од Пакистан, поради постоење основи на сомнение дека на 18.12.2019 во помошна просторија во село Ваксинце, општина Липково, физички нападнале група мигранти.

Loading...

Како што појаснуваат од Министерството за внатрешни работи, на групата мигранти тие и им барале надоместок за превоз, ноќевање, како и поминување на границата со Република Србија за сума од 600 евра по лице.

По пристигнување на полициски службеници, мигрантите биле преместени во Транзитен центар во селоТабановце.


Leave a Reply