Овој пар е на мета на осуда: Во врска се 2 години, но никогаш не се бакнале

Сподели со своите пријатели

За повеќето млади парови, како и за другите, бакнувањето е голем дел од емотивната врска. Сепак, тоа не е случај за Кејтлин О’Нил и нејзиното двегодишно момче.

Loading...

Таа на социјалната мрежа ТикТок објави видео во кое откри дека таа и нејзиното момче никогаш не се бакнале во уста.

Како што вели, луѓето постојано и зборуваат дека „бакнувањето не е голема работа“, но таа сепак не верува во тие тврдења.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Твитер го потврди протекувањето на податоци на 5,4 милиони профили

– Луѓето постојано ми пишуваат дека мојот дечко е хомосексуалец и дека не е нормално да не се бакнуваме, но јас не ги слушам – изјавила оваа девојка.

 

 

Според нејзините зборови, една година пред да стапи во врска со момче, одлучила дека никогаш повеќе нема да бакнува никого пред брак.

Loading...

– Сакам да се спасам што е можно повеќе за мојот сопруг. За мене бакнувањето е многу интимна работа и мислам дека не треба да ги давам усните на сите – откри таа.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Феномен што ги збунува научниците: Земјата прво забрза, а потоа ја успори својата ротација

Иако имаше многу кои ја поддржаа нејзината одлука, сепак имаше повеќе кои ги осудија.

 

 

– И? Што добивате од тоа? Ќе ти помине младоста и ќе зажалиш. И зошто? Да се ​​чини супериорен во однос на другите? Ужас – напишала една жена.

– Ова е толку фолија што ми се гади кога ќе те погледнам – додаде еден човек.