Овој дел од телото открива колкава му е машкоста, но и други детали

Сподели со своите пријатели

Многу жени се навикнати прво да гледаат во неговите стапала кога ќе видат маж кој ги привлекува за да дознаат дали е надарен, а научниците сега докажаа дека баравме одговори за машкоста на погрешно место.

Loading...

Изгледа дека според многу истражувањата одговор на тоа прашање, може да се крие во неговите дланки.

 

 

Многу е голем

Иако за многу жени големината на машкоста не е приоритет број еден, секако долг и широк генитален орган не е на одмет и може да придонесе за поголемо задоволство.

Истражувањето од Asian Journal of Andrology потврди дека ако видиме дека домалиот прст на мажот е подолг од неговиот показалец, тој речиси сигурно е доста надарен.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Која нација троши најмногу пари на луксуз?

Секако, тоа не значи дека мажот ќе биде фантастичен во креветот, но секако не е лошо да знаете што да очекувате.

Loading...

Оваа научна студија, спроведена на 144 мажи, покажала дека кога разликата меѓу два прста е мала, постои поголема разлика помеѓу пенисот во ерекција и опуштена состојба и дека пенисот е поголем кај таквите мажи, додека ако разликата помеѓу два прсти е поголема има голема шанса дека машкоста ќе му биде помала.

Ако оваа разлика е особено изразена на десната рака, тој маж има и поголеми тестиси, кои често се сметаат за попривлечни, покажала оваа студија од 2014 година.

 

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Бразилец ја лажирал својата смрт за да види кој ќе дојде на неговиот погреб

 

Сака да изневерува

Се што е убаво има и своја негативна страна, која ја покажале истражувачите од Оксфорд.

Имено, во случај мажот да има домал прст подолг од показалецот, тој маж е надарен, но сака и да изневерува.

Студијата спроведена во списанието Biology Letters покажа дека мажите и жените чии прсти се подолги имаат поголема тенденција да изневеруваат од оние чии показалци се подолги.

Loading...

Ќе бидете во врска со убава жена

Митот вели дека девојките паѓаат на згодни момци, кои знаат да бидат малку груби и проблематични, а се чини дека подолгиот прст го покажува токму тоа, па не е чудно што податоците до кои дошле полските истражувачи од Медицинскиот колеџ на Универзитетот Јагелонија.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Која нација троши најмногу пари на луксуз?

Имено, тие прегледале педесетина мажи и потврдиле дека оние со вакви прсти почесто привлекуваат жени со многу тесен струк и изразени деколтеа.

Тие, исто така, претпоставуваат дека причината е што генерално имаат повеќе тестостерон и затоа се попривлечни за жените.

 

 

Ќе бидете и богати

Студијата објавена во Proceedings of the National Academy of Sciences, која била спроведена на 44 мажи, покажала дека мажите со подолги показалци имаат среќа кога се парите во прашање.

Научниците претпоставуваат дека причина за тоа е фактот што се подготвени да ризикуваат поради вишокот тестостерон.

Loading...