Овие славни мајки гордо ги покажаа своите тела по нивнотот породување (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Кога жената поминува низ бременост, нејзиното тело се менува многу за краток временски период. За некои жени, ова е тешко, така што некои познати личности ја користат својата инфлуенцерска мочќност и споделуваат сопствени искуства, односно покажуваат колку се променило нивното тело за време и после бременоста.

Loading...

Славни или не, сите жени минуваат низ истото.

Кејт Хадсон

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kate Hudson (@katehudson)

 

 

Познатата актерка неодамна го роди своето трето дете. Таа гордо го покажа стомакот во бременоста, како и после тоа.

Loading...

Ешли Греам

 

 

 

Таа беше на насловните страници на списанијата Vogue, Haprper’s Bazaar и Glamour. Таа е една од најпознатите плус-сајз модели во светот. Ешли Греам роди син, Исак, во јануари 2020 година, а неколку месеци подоцна сподели фотографии од трагите што бременоста ги остави на нејзиното тело.

Кјара Ферањи

 

Loading...

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chiara Ferragni ✨ (@chiaraferragni)

 

 

Италијанската претприемачка, блогерка и инфлуенсерка го роди своето второ дете на 23 март 2021 година. Речиси два месеци подоцна, на 17 мај, таа веќе гордо го покажа своето тело на Инстаграм.

Пинк

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by P!NK (@pink)

 

Loading...

 

Познатата пејачка е мајка на две деца. Во 2011 година, таа роди девојче Вилоу, а во 2016 година го доби синот Џејмсон. Околу четири месеци по породувањето, таа сподели фотографија од теретана.

Ејми Шумер

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @amyschumer

 

Loading...

 

Актерката, сценарист, продуцент и комичар ја имаше својата прва бременост пред помалку од три години. На 5 мај 2019 година, таа го роди својот син Џин и никогаш не се срамеше да ги објави своите реални фотографии.

Ешли Џамес

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ashley James (@ashleylouisejames)

Loading...

 

 

Ешли стана мајка во јануари оваа година. Бременоста ја научи водителката и поранешна sвезда на реалното шоу „Произведено во Челзи“ да го цени сопственото тело, па затоа таа ја објави својата фотографија само два часа по раѓањето.

Карди Б

 

Loading...

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cardi B (@iamcardib)

 

 

Раперката неодамна стана мајка по втор пат. Таа го роди своето прво дете во 2018 година, и кратко потоа ги праша своите следбеници: “Како да се ослободивте од црната линија во средината на стомакот по породувањето?”.