Овие хороскопски знаци имаат најмногу среќа на коцка

Сподели со своите пријатели

Астрологијата е многу егзактна наука. Иако многумина се сомневаат во нејзината трајност и точност, времето ја покажа исправноста на сите тврдења што овој ентитет ги препозна како валиден дел од нашето секојдневие.

Loading...

Друг незаменлив дел од нашето секојдневие се обложувањето и игрите на среќа. Речиси и да нема човек кој барем еднаш во животот не влегол во обложувалница или казино.

 

 

Дали мислите дека хороскопот има некаква врска со успехот во покерот и, ако е така, кои знаци се најдобри, а кои не се запознаени со оваа игра?

Овде хороскопските знаци се многу важни, бидејќи секој има своја особеност која на еден или друг начин влијае на играта.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за среда, 30 ноември

Астролозите тврдат дека луѓето родени во знакот Водолија се едни од најдобрите кога станува збор за одржување смиреност на покер масата.

Loading...

По природа многу ладнокрвни и пресметани, поединците од овој воден знак се донекаде скржави на емоции, па не им е тешко да „фрлат камено лице“ дури и во моментите кога ги држат најсилните карти во раце.

Никогаш нема да знаете дали блефираат или не, бидејќи едноставно нивната вродена ароганција и онака ќе ви изгледа сомнително.

Слична е приказната и со Јарците. За разлика од Водолијата, личностите од овој хороскопски знак не се бесчувствителни, туку се едноставно мирни и како што некои би рекле „кул“.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за среда, 30 ноември

 

 

Ја играат својата игра, многу се упорни и некаде попат научиле дека пулсот и изразот на лицето им се постојани без некои поголеми осцилации.

Таа упорност и смиреност може да ги фрустрира ривалите, па на долг рок, Јарците секогаш се во водство пред сите други играчи.

Loading...

Близнаците исто така тешко се читаат поради нивната двојна личност. Едноставно не знаете како ќе реагира личноста во овој знак, бидејќи тој самиот има две тотално спротивни димензии во себе.

Дури и да ви се чини дека сте нашле некој тик и дека имате шема на однесување на противникот роден во овој знак, тоа не гарантира ништо, бидејќи во одреден момент може да се појави другата страна и да го уништи целиот ваш концепт.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за среда, 30 ноември

 

 

Најдобар пример за личност родена во овој знак е Новак Ѓоковиќ. Сите негови големи натпревари отсекогаш имале две страни.

Според истражувањата, емотивните Риби не се меѓу оние кои добро се снаоѓаат во покер борбите.

Нивната преосетливост лесно ги открива шемите на однесување на масата, а исто така не знаат да блефираат.

Loading...

Како резултат на сето тоа, Рибите знаат да ја изгубат рационалноста и да играат пар раце кои не се баш логични и препорачани и на тој начин си носат и некоја непријатна ситуација.