Оваа жена е посилна од многу мажи и изгледа нерално (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Британката Флекс Ват тргнала во теретана кога сфатила дека мора да промени нешто во животот.

Живеела со родителите во Оклахома и работела во еден бар. Во меѓувреме, во семејството се појавиле здравствени проблеми, па затоа и таа била загрижена.

Loading...

 

 

Сега, не само што е опседната со фитнес, туку станала и 13-та во светот во конкуренција за женски бодибилдери.

Таа вели дека 95% од мажите во салата не можат да ја подигнат истата тежина како неа и дека пандемијата не ја спречила да ги постигне своите цели.

 

 

Loading...

Покрај тоа, таа сега крева 360 килограми и се надева дека ќе биде рангирана меѓу првите пет во женската лига до крајот на оваа година.

Британката проценува дека троши околу пет илјади евра на подготовка, додека мажите трошат скоро двојно помалку бидејќи имаат помалку трошоци за шминка и облека.

 

 

Покрај тоа што ја пронашла страста, се запознала и со своето момче Јулиј. Тие тренираат заедно секој ден, а Британи тврди дека таа може да го победи во секое натпреварување за боди-билдинг.

 

 

– Во иднина, се гледам себеси како тренирам уште потешко да бидам уште подобара, сакам да бидам најдобриот бодибилдер и да го освојам првото место. Се будам среќна и мотивирана секој ден – вели Британи.

Loading...

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *