Оваа мачка сака да го гризе увото на својот сопственик, видеото стана вирално на ТикТок (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Една ТикТокерка сподели видео на својот профил на кое се гледа на креветот со мачка како ја грицка увото додека мрчи. „Земи мачка, ми рекоа, ќе биде забавно, ми рекоа“, напиша таа на ова смешно видео кое според PetHelpful го погледнале над 20 милиони луѓе.

Loading...

„Те молам, снимај го почесто“, „Мачките понекогаш се навистина бизарни“, „И мојата мачка го прави ова, понекогаш ми ја вади обетката затоа што и пречи“, „Мојата мачка ми го направи ова еднаш и имав огромен удар потоа“, „Тоа е најубавата мачка што сум ја видел“, „Мачките го прават ова кога се млади и прерано се разделуваат од својата мајка“, напишале нејзините следбеници.

Во следните видеа, Тиктокерката откри дека мачката се вика Лео, како мал лав и дека е мелез од расата Рагдол. Овие мачки се познати по нивните сини очи и видливи разлики во бојата на крзното на различни делови од телото. Рагдол мачките се големи и имаат полудолга коса.

 

@chickenstrips98♬ original sound – Egg