Ова се најлошите хороскопски знаци за љубовна врска

Сподели со своите пријатели

Дали некогаш сте слушнале некој да рече дека „со тој и тој знак никогаш не би можеле да бидете во љубовна врска“?

Loading...

Во истражувањето на „One Pool“, спроведено на 2.000 испитаници, 42 проценти рекле дека понекогаш го следат хороскопот при изборот на партнер, а скоро половина (48 проценти) често го читаат хороскопот во потрага по совети за романтичен живот.

Повеќето учесници изјавиле дека никогаш не би биле во врска со флертувачки и непостојани Близнаци (42 проценти), а меѓу нив има и грижливи ракови (37 проценти), искрени Бикови (36 проценти) а меѓу првите пет најнепосакувани знаци за врска, секогаш подготвени за акција Овните (34 проценти) и симпатичните Лавови (31 процент).

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за понеделник, 15 април

 

 

Знаци со кои луѓето не сакаат врска:

Близнаци – 42%

Рак – 37%

Loading...

Бик – 36%

Овен – 34%

Лав – 31%

Девица – 28%

Скорпија – 24%

Вага – 22%

Стрелец – 17%

Јарец – 16%

Loading...

Водолија – 10%

Риби – 7 проценти

 

 

Најпосакуваните знаци во оваа студија се Риби, Водолија, Јарец, Стрелец и Вага (22%).

Се разбира, потребна е многу подетална анализа на наталната табела на поединецот за да се процени неговата компатибилност со некого, но ако сепак сакаат да бидат водени од хороскоп, со кого вашиот знак е најкомпатибилен:

 

Loading...

 

Овен: Овен, Лав, Стрелец, Бик

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за понеделник, 15 април

Вага: Бик, Девица, Јарец, Скорпија

Близнаци: Близнаци, Вага, Водолија, Рак

Стрелец: Рак, Риби, Скорпија , Јарец

Loading...

Лав: Лав, Овен, Стрелец, Водолија

Девица: Девица, Бик, Јарец, Риби

Вага: Вага, Близнаци, Водолија, Овен

Скорпија: Скорпија, Рак, Риби, Бик

Стрелец: Стрелец, Овен, Лав, Близнаци

Loading...

Јарец: Јарец, Девица, Бик, Рак

Водолија: Водолија, Близнаци, Вага, Лав

Риби: Риби, Рак, Скорпија, Девица, пренесува Метро.