14.01.2020 08:57

Ова се цените на нафтените деривати за оваа недела

Facebook Twitter Google+

Регулаторна комисија за енергетика вчерав ги соопшти новите цени на горивата.

Со одлуката цените на горивата остануваат непроменети.  

loading...

Еуросупер БС – 95 ќе се точи за 68 денари за литар, 70 денари ќе чини литар Еуросупер БС-98,  62,5 денари на Еуродизел (Д-V), a 51,5 денари литар ЕЛ-1.

 цената на Мазутот М-1 НС е зголемена за 1.876 денари и се продава за 40, 424 денари по литар.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments