29.07.2019 12:07

Ова се цените на горивата од полноќ

Facebook Twitter Google+

Цените на горивата од полноќ нема да бидат променети. Регулаторната комисија за енергетија денеска донесе одлука цените да не се менуваат и горивата да се продаваат според ценовникот утврден минатата недела.

Така, „Еусорупер БС-98“ ќе се продава по цена од 71,50 денари за литар, „Еуросупер БС-95“ останува да се продава по цена од 69,50 денари.

Loading...

Цената на дизелот останува на 61,50 денари.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments