„Ова е ужасно”: Првпат го измила цревото од правосмукалката и се шокирала од количината на нечистотија

Сподели со своите пријатели

Рејчел Стамерс на Фејсбук изјави дека има правосмукалка „Хенри“ и дека за трите години што ја поседува никогаш не размислувала да ја исчисти внатрешната цевка.

Loading...

Но, еден ден слушнала за техниката, па помислила дека ќе ја проба и била воодушевена од резултатите, пишува Mirror. Таа сподели фотографија од резултатите во Фејсбук групата Family Lowdown Tips and Ideas, а многумина беа шокирани од методот и резултатите од чистењето.

„Го имам Хенри и го обожавам! Видов дека некој го прави тоа пред некој ден, па помислив да се обидам откако имав правосмукалка повеќе од три години…“ напиша Рејчел во објавата и сподели фотографија на која се гледа цревото на правосмукалката додека се впива во кадата.

 

 

По само десет минути, водата во нејзината када добила темно кафеава боја, додека на врвот на водата се собирале разни честички од нечистотија и прашина. Нејзината објава брзо стана популарна, а многу корисници беа шокирани од количината на нечистотија и открија дека ќе го пробаат овој метод веднаш.

„Се плашам да помислам каква е нашата! Татко ми го имаше неколку години, а ние го имаме од тогаш и мислам дека никогаш не е направено, барем не од 2016 година кога татко ми почина “, коментира еден корисник, додека друг додаде:

Loading...

“Мојата правосмукалка е стара 10 години и никогаш не сум го направил ова! Мора да е одвратно…”