Ова е осомничениот за масакрот во Тајланд

Сподели со своите пријатели

Според извештаите, осомничениот е 34-годишен поранешен полицаец. Тој е во бегство.

Loading...

Според неофицијални информации, осомничениот се вика Пања Камраб, поранешен полицаец кој бил отпуштен од службата поради консумирање наркотична дрога.

 

Масакар во градинка на Тајланд: Најмалку 31 загинат

 

Локалните медиуми јавуваат дека тој избегал со бел пикап, а јавноста е предупредена дека се работи за многу опасна личност.

Полицијата соопшти дека пукањето се случило во североисточната провинција на земјата.

Засега не е познат мотивот зад овој брутален напад.

Loading...