Масакар во градинка на Тајланд: Најмалку 31 загинат

Сподели со своите пријатели

Вооружен маж кој претходно уби 31 лице во градинка во Тајланд изврши самоубиство откако ги уби сопругата и нивното дете, изјави неименуван претставник на локалната полиција.

Loading...

Тој рече дека меѓу убиените има 22 деца, пренесе Ројтерс.

Службеникот потврдил дека напаѓачот се самоубил, сопругата и детето, а ранети се уште 12 лица.

Полицијата претходно соопшти дека напаѓачот е поранешен полицаец кој неодамна добил отказ.

Полицијата соопшти дека пукањето се случило во североисточната провинција на земјата.

Претставник на полицијата за Ројтерс изјави дека информациите од местото на настанот сѐ уште пристигнуваат.

Мотивот за нападот сѐ уште не е познат.