Ова е младата наставничка која беше убиена во нападот на училиштето во Казањ (ФОТО+ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Младата наставничка по англиски јазик, Елвира Игнатиева, беше убиена во напад на училиште во Казањ.

Loading...

На почетокот на денот се појави информација дека една од жртвите е наставничката Алина Федорочева, но подоцна се покажа дека станува збор за Елвира.

На овој кобен ден, Елвира Игнатиева одржала час по англиски јазик за ученици од 5 одделение, излегла во ходникот кога слушнала звук и потоа била убиена.

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ignateva Elvira (@ignatevaelle)

Вкупно, младата наставничка работела како наставник пет години и била многу страствена во својата професија. Училиштето известува дека во 2018 година, Елвира го освоила второто место на окружниот натпревар во педагошки вештини „Учител на годината 2018“ и ја добила наградата за победа на конкурсот „Наш нов учител“.

Се испостави дека наставничката и нејзиниот иден убиец биле во исти училишни ѕидови една година, но таа не предавала на неговиот клас, пренесува Mk.ru.

Loading...

 

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *