08.06.2019 12:01

Особено топло време кон средината на неделата што следува


Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб, а вдолж Повардарието и во источните делови умерен северозападен ветер.

Максималната температура ќе биде во интервал од 26 до 35 степени. Индексот на УВ зрачење ќе биде висок и ќе има коефициент  9.

loading...

Во Куманово и околината денеска ќе имаме сончево и топло време. Максималната дневна температура ќе достигне 31 степен.

Утре ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.

Под влијание на топла воздушна маса од југ и натаму продолжува периодот на топло време, а особено топло се очекува од средината на наредната седмица.

Локално во попладневните часови ќе има краткотраен пороен дожд со грмежи и услови за изолирана појава на град, додаваат од УХМР.

Image by Gerd Altmann from Pixabay


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments