23.08.2019 13:18

Орото започна, но овој дедо одлучи да игра во свој стил (УРНЕБЕСНО ВИДЕО)


Кога ќе засвири народна музика на свадба сите гости стануваат од маса и играат. Е, сега кој колку е талентиран за играње оро е друго прашање.

Меѓутоа секогаш има и такви со посебен стил и некои свои сопствени чекори кои сите гости ги забавуваат со својот талент.

loading...

На друштвените мрежи се појави хит снимка од еден сват кој на играњето оро дал сосема нов и свој печат. Тој одиграл оро во „гангам стил“, а тоа изгледа вака:


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments