23.08.2019 13:18

Орото започна, но овој дедо одлучи да игра во свој стил (УРНЕБЕСНО ВИДЕО)

Facebook Twitter Google+

Кога ќе засвири народна музика на свадба сите гости стануваат од маса и играат. Е, сега кој колку е талентиран за играње оро е друго прашање.

Меѓутоа секогаш има и такви со посебен стил и некои свои сопствени чекори кои сите гости ги забавуваат со својот талент.

loading...

На друштвените мрежи се појави хит снимка од еден сват кој на играњето оро дал сосема нов и свој печат. Тој одиграл оро во „гангам стил“, а тоа изгледа вака:


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments