ОО на СДСМ Куманово организира хуманитарна акција за настраданите во Скопје

Сподели со своите пријатели

Општинската организација на СДСМ од Куманово вечерва во 18 часот организира хуманитарна акција во просториите на партијата во поранешен Комитет.

Се повикуваат сите хумани граѓани да достават помош во храна, вода и облека за настраданите сограѓани од скопскиот регион кои вчера беа погодени од апокалиптично невреме.

[wpdevart_like_box profile_id=”1414421878780055″ connections=”show” width=”300″ height=”550″ header=”small” cover_photo=”show” locale=”en_US”]

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.