Ограбен трговски објект во Куманово

Сподели со своите пријатели

Трговски објект завчера бил ограбен во Куманово при што бил одзеден предмет од страна на едно лице.

Loading...

– На 05.09.2022 во 16.54 часот во СВР Куманово, вработен во трговски објект во Куманово пријавил дека едно лице одзело предмет од објектот, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Димитриевски за „Фокус“: Ќе понудиме нови политики и кадри!