16.07.2019 02:39

Одземен мобилниот на Катица Јанева, ќе се проверува нејзината комуникација со Боки 13


Мобилниот телефон на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е одземен за да се види дали комуницирала со Боки 13, рече околу полноќ шефицата на Обвинителството за организиран криминал Вилма Рускоска, по распитот на Бојан Јовановски кој заврши во 30-дневен притвор во Шутка.

Како што посочи таа не е направен претрес, туку само е одземен мобилниот телефон. По пишувањата дека претреси имало и кај други специјални обвинители, таа негираше.

loading...

Во однос на приведувањето на Јовановски рече дека имаат обезбедено разговори и видео снимки како докази.

За потсетување, Бојан Јовановски, попознат како Боки 13, е приведен и заврши во притвор заедно со Зоран Милевски Кичеец, поради сомневање за примње поткуп и перење пари.

По распитот двајцата со полициска придружба беа спроведени во затворот во Шутка.

фото: јутуб принтскрин


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments