16.07.2019 00:09

30-дневен притвор за Боки 13 (ВИДЕО)


Бојан Јовановски познат на јавноста како Боки 13 доцна вечерва околу полноќ заработи 30-дневен притвор од судија на претходна постапка, како осоминчен во истрагата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, јавува порталот А1он.

Претходно и второосомничениот во истиот предмет Зоран Милески Кичеец доби 30 дена притвор, додека полицијата врши претреси во домот на специјалната обвинителка Катица Јанева и просториите на „1ТВ“ каде менаџер е токму Боки 13.

loading...

Јовановски и Кичеец се осомничени за рекет и перење пари.

фото: YouTube printscreen/ A1 ONmkd


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments