Одбојкарките на Србија ги совладаа САД, за злато против Кина

Сподели со своите пријатели

Одбојкарките на Србија се пласираа во финалето на олимпискиот турнир со драматична победа против селекцијата на САД со резултат 3-2 во сетовите.

Изабраничкиет на Зоран Терзиќ по сетови славеа со 20:25, 25:17, 25:21, 16:25, 15:13 и така го обезбедија петиот медал за Србија.

Откако Кинеските славеа против Холандија со 3:1 (27:25, 23:25, 29:27, 25:23), тие ќе бидат противничките на Србија во борбата за златен медал.

 

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.