Од комбинизон до бикини: Освен трките со автомобили, сака да носи и провокативни бикини! (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Линдзи Бруер (24) е млада девојка која ја изненади јавноста со изборот на тркачка кариера. Иако е навикната да се појавува пред публиката во комбинезони, сепак сака да носи провокативни бикини.

Loading...

 

 

Така таа неодамна беше фотографирана на плажа во Мајами како го поминува слободното време со своите пријатели. Во таа прилика таа облече дводелно жолто бикини кое ја истакнува нејзината фит фигура. Папараците ги снимија нејзините моменти на уживање за време на целиот престој на плажа, а како што може да се види од приложените фотографии, Линдзи знае да се опушти со друштво.

 

 

Loading...

Инаку, Линдзи почнала да се трка на 11 години, а како што вели во интервју за странски медиуми, се започнало кога татко и ја однел на роденден на пријател. На крајот, овој настан беше првиот чекор на Линда кон картинг.

„Тоа беше на некој вид картинг патека, каде што сите одат на забава. Се тркав со други деца на забавата, но кога видов дека сум многу подобар од нив, му реков на татко ми: „Навистина сакам да учествувам во трки“, рече таа.