11.06.2019 12:48

Од четврток температури и над 35 степени


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне ќе има локална нестабилност со пороен дожд, грмежи, засилен ветр и услови за појава на град, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Максималната температура ќе биде во интервал од 26 до 33 степени. Индексот на УВ зрачењето ќе изнесува 8.

loading...

И утре во попладневните часови ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Од четврток ќе преовладува стабилно и многу топло време со максимални температури кои на повеќе места ќе надминат 35 степени.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments