Обработени повеќе од половина од гласачките места во Старо Нагоричане

Сподели со своите пријатели

Минимално водство има кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова има минално водство пред противкандидатот на СДСМ во општината Старо Нагоричане.

Loading...

Според резултатите на Државната изборна комисија, Давкова води со 51,89 отсто, наспроти 46,56 отсто од гласовите на Стево Пендаровски. Неважчки се 11 ливчиња.

Треба да се напомене дека досега обработени се 63,13 отсто од гласовите.

Во првиот круг од изборите победата во оваа општина ја однесе кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *