Обљуба врз малолетно девојче во кумановско Клечовце

Сподели со своите пријатели

Дваесетгодишник се сомничи дека извршил обљуба врз малолетно девојче на викендица во кумановското село Клечовце.

– На 15.09.2020 во 12.20 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, 39- годишна жена од радовишко село пријавила дека на 12.07.2020 во викенд куќа покрај патот Куманово – село Клечовце, М.И.(20) извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Loading...

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *