Објавила слика од ресторан, злобни коментари на сите страни за нејзините гради (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Емили Хоторн (21) се обиде да го промовира суши ресторанот на Инстаграм, но на крајот доживеа паничен напад поради таа објава. Имено, како што пишува Мирор, Емили позирала во фустан со длабоко деколте, а многу коментари се однесуваа на изгледот на нејзините гради.

Loading...

– Случајно ги проверив коментарите за да видам како помина фотографијата, но бев шокирана од бројот на злобни коментари за мене. Имав напади на паника и мислев дека само сакам да се наведнам и да исчезнам. Најлошото беше што повеќето коментари беа од жени, кои исто така ги „обележаа“ своите пријатели. Секогаш ме учеа дека жените треба да ги поддржуваат жените, па за мене беше страшно – рече таа.

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by EMILLY HAWTHORNE (@emillyhawthorne)

 

 

Социјалните мрежи се злобни, туркаат пластична убавина која не постои: Додека била уште во средно училиште, нејзините врсници, како што вели, ги уредувале своите фотографии што ги објавувала на социјалните мрежи и ја исмевале, поради што на само 15 години и без никакви квалификации морала да го напушти училиштето. – Бев депресивна, вознемирена и опасна за себе. Жално е што потсмевот продолжи преку Интернет, каде поранешни соученици ги обработуваа моите фотографии од Фејсбук и ме исмејуваа на тој начин. Иако бев многу млада, не сакав да живеам тогаш – открила таа.

Loading...

Меѓутоа, неколку години подоцна во нејзиниот живот има неверојатни пријатели и луѓе кои ја сакаат и ја поддржуваат … Јапонскиот ресторан Маки и Рамен издаде соопштение по шокантната злоупотреба со која се соочи Емили откако ги промовираше на интернет во почетокот на оваа година во тесен фустан што предизвика грст навредливи коментари на социјалните мрежи. – Ние самите сме жени и сакаме да веруваме дека секоја жена денес во ова предизвикувачко време, барем дома, може да се облече во она што е удобно, без да чита малициозни и погрдни коментари и изјави – реагираа на овој случај преку социјални мрежата на маркетинг директорот на ресторанот Маки и Рамен.

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by EMILLY HAWTHORNE (@emillyhawthorne)