Новиот серијал за Супермен ја шокираше јавноста: Јунакот е со бисексуална ориентација!

Сподели со своите пријатели

Новиот серијал за Супермен носи многу изненадувања, меѓу другото, новиот херој е од бисексуална ориентација и е заљубен во репортерот Накамуру.

Loading...

Од своето прво појавување во стриповите во осумдесеттите години, Супермен собра бројни симпатии. Го спаси светот неколку пати, умре и оживеа.

Тој ги избегна ударите на Махмед Али и се спротивстави на белите претпоставени. И до оваа година, секој серијал за Супермен се базираше на неговата опсесија и долгогодишна љубов кон Луис Лејн, но во новото издание на новиот серијал „Супермен“, челичниот јунал влегува во поинаква врска.

Имено, петтото издание на стрип – серијата на ДЦ „Супермен: Синот на Кал-Ел“ потврди дека синот на Кларк Кент и Лејн, новиот Супермен Џон Кент, е бисексуалец и дека е вљубен во репортерот Jеј Накамуру.

Серијата „Супермен: Синот на Кал-Ел“ го следи Кент кој станува новиот Супермен и се справува со нови предизвици. Новинарот Накамура, со розови очила, првпат се појавува во третиот дел како подадена рака за Кент кога работите стануваат премногу опасни и премногу груби.

Но, во претстојното петто издание, кое се очекува следниот месец, младиот Кент го гледа новинарот како нешто повеќе од пријател и се вљубува во него – тој татин син, кој е и психички и физички изгорен откако се обидел да спаси се што можело да се спаси – пренесува DC.

Сите детали ќе бидат откриени дополнително, но слики од стриповите се појавија во јавното шоу Кент и Накамура како се бакнуваат.

Писателот на серијата, Том Тејлор, истакна дека новото издание исто така претставува се што навистина е Супермен.

Loading...

– Супермен отсекогаш бил симбол на надеж, вистина и правда. Денес, тој симбол претставува многу повеќе. Денес, повеќе луѓе можат да се идентификуваат со најмоќниот суперхерој – напиша Тејлор во својата изјава.