Новиот број на загинати во Газа е 33.843

Сподели со своите пријатели

Министерството за здравство на Газа денеска соопшти дека од почетокот на војната меѓу Израел и палестинското исламистичко движење во Газа, загинале 33.843 лица.

Loading...

Најмалку уште 46 лица загинаа во последните 24 часа, соопшти Министерството.

Во повеќе од шест месеци војна беа повредени и 76.575 луѓе.