Нови 25.086 случаи на заразени со Ковид-19 во Франција

Сподели со своите пријатели

Во изминатите 24 часа во Франција се регистрирани нови 25.086 случаи со Ковид-19 и 122 починати лица, јави дописникот на МИА.

Loading...

Според официјалните податоци, во изминатите седум дена хоспитализирани се 6.906 лица, од кои 1.204 се наоѓаат на интензивна нега. Од друга страна, идентификувани се 136 нови кластери, со што бројот на кластери кои се испитуваат достигна 1.615 во земјата.

Од почетокот на пандемијата досега во Франција се заразени 834.770 лица.

Тони Гламчевски, Франција

 


Leave a Reply